• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
ג'ון מקיין arrow הובלות
הובלות

הובלות

פתחתם חברת הובלות? מהלך חכם! על פי הסטטיסטיקות משפחה בממוצע עוברת כל 5 שנים והרבה מאד כסף מתגלגל בתעשיית ההובלות והשירותים הנלווים. אך פתיחת חברת הובלות זה לא דבר בטוח. ועל כך נסביר בהמשך המאמר כשנסביר על השלבים בפתיחת חברת הובלות.

למרבה הצער הרבה עסקים צעירים בתחום חושבים שכל מה שצריך על מנת להניע חברה כזו הוא גב חזק ואיזה טנדר. המציאות אולם מראה שפתיחת חברת הובלות דורשת הכנות כמו או לפחות כמו כל עסק אחר. אם תעקבו אחר החוקים הבסיסיים יש סיכוי טוב מאד שהעסק שלכם יהפוך במהרה לעסק משגשג. אם לא.... אתם עלולים לסיים את קריירת ההובלות שלכם מרוששים, בחובות ובפשיטת רגל!
כמו כל הקמת עסק קטן, ההחלטה להקים חברת הובלות היא החלטה עסקית לגמרי. היא דורשת את כל אותן הכנות שעסק אחר דורש בהקמתו. אשר כולל מחקרי שוק, מימון והכי חשוב, תוכנית עסקית.

ציוד הובלות

קודם כל, ברור שטנדר לא ייקח אתכם רחוק מדי בתעשיית ההובלות . ברגע שהחלטתם להרים חברת הובלות הפרויקט הראשון שלכם יהיה למצוא כלי רכב שיעמוד במשימה. מכיוון שלעיתים קרובות הפריטים שתעבירו יהיו פריטים עדינים בעלי ערך חשוב מאד שהרכב שתמצאו יהיה מאובזר בהתאם, עם רמפה, מנוף קטן עם נדרש או כבש מאחורה. בנוסף חישבו על ציוד נלווה נדרש; למשל עגלה קטנה, ציוד אריזה בסיסי, ניילונים ושמיכות לריפוד. בדיוק כמו אחסנה של ציוד , גם אלו הם הדברים הבסיסיים ביותר.

צוות הובלות

השאלה הבאה תהיה מי יעשה את עבודת הובלה למעשה. אם תכננתם לעשות אותה בעצמכם חישבו רגע, האם אתם בנויים לאתגר הפיזי? העברת דירת השתיים וחצי של אחותכם היא דבר אחד. העברת כמה בתים ביום עבודה הוא דבר שונה לגמרי. אפילו אם אתה חושב שאתה יכול לעשות חלק מהעבודה בעצמך, יהיה זה בלתי אפשרי לנהל את כל העסק לבדכם. לכן העסיקו לפחות בן אדם אחד שיעזור לכם במטלות הפיזיות. אם אין לכם אף אחד שאתם יכולים לחשוב עליו, תצטרכו למצוא מישהו לפני שתקחו את הפרויקט הראשון.

אישורי הובלה

ישנם מדינות שדורשות אישורים מיוחדים ורישיונות מסוימים על מנת לעסוק בהובלות בתחומן. למרות שסוג האישור משתנה ממדינה למדינה, מטרת האישורים היא לוודא כי ניתן לסמוך על אותה חברה בהעברת רכושם של תושבים במדינה, לרוב ההעברה היא למחסן או מחסנים להשכרה . יש פעמים בהם תדרשו להבחן ולהוכיח את מדיניות הבטיחות שלכם בהעברת חפצים מנקודה א' לנקודה ב'.

ביטוח הובלות

לא משנה עד כמה זהירים אתם, תאונות, קרוב לוודאי, יקרו. מעידה אחת קטנה והפסנתר העתיק של דודה שולה יכול להפך לערמת קרשים וחוטים. הרבה הרבה לפני שתניחו אצבע על מיטלטליהם של לקוחותיכם תדאגו לביטוח מקיף, דקדקני ואחראי.
ענף ההובלות הוא ענף מאד רווחי, הנתונים מראים כי התעשייה מגלגלת עשרות מיליונים בכל שנה. כולל ענף השירותים הנלווים אשר כוללים אחסון ואריזה. אם תדעו להקים את העסק בצורה שקולה ואחראית תגיעו רחוק.

אחסנה

במקרים רבים אין את האפשרות להעביר את את התכולה באופן מיידי. לכן ניתן לאחסן את התכולה במחסנים ייעודיים. חברות הובלה רבות מציעות מחסנים להשכרה לאחסון דירות, מחסנים לאחסון דירה כללית ברמות שונות. החל בפתרונות אחסנה זולים אולם פחות איכותיים וכלה בפתרונות אחסנה יקרים יותר אולם איכותיים יותר. מומלץ מאד לבקר במחסנים לפני שמחליטים על פתרון האחסנה.