• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
ג'ון מקיין arrow עמדות פוליטיות
עמדות פוליטיות

מחבר קבוצות אינטרסים נתנו למקיין ציונים על ההתאמה בין הצבעותיו של מקיין לבין האינטרסים של אותן קבוצות. האיגוד השמרני האמריקאי (American Conservative Union) נתן למקיין ציוד של 82 בשנת 2007, כאשר הוא קיבל ממוצע של 13 לגבי עמדות ליברליות מאיגוד הדמוקרטים האמריקאים (Americans for Democratic Action).McCain's congressional voting scores, from the American Conservative Union (pink line; 100 is most conservative) and Americans for Democratic Action (blue line; 100 is most liberal)[253]

לוח השנה של הפוליטיקה האמריקאית (The Almanac of American Politics) מדרג הצבעות קונגרס כליברלים או שמרנים על פני הספקטרום הפוליטי, בשלושה תחומים: כלכלה, חברה ומדיניות חוץ. בשנים 2005-2006, הממוצעים עבור הצבעות מקיין היו: כלכלה – 59% שמרן / 41% ליברלי, חברה 54% שמרן / 38% ליברלי, מדיניות חוץ – 56 % שמרן / 43% ליברלי.

בעלי טורים בעיתון כגון רוברט רוב ומת'יו קונטינטי השתמשו בנוסחה שהונחלה על ידי וילייאם פ. באקלי על מנת לתאר את מקיין כסוג של שמרן אבל לא כשמרן מלא, כלומר מקיין נוטה לכיוון עמדות שמרניות, אבל אינו מעוגן על ידי האמונות הפילוסופיות של השמרנות האמריקאית המודרנית.

שתי הסוגיות הפוליטיות הבולטות שהטרידו את עיקר הבוחרים בבחירות 2008 היו הכלכלה ועיראק. לגבי הכלכלה, מקיין אומר שהוא יהפוך את קיצוצי המיסים של בוש לקבועים, הוא יסיר את אלטרנטיבת מינימום המס כדי לסייע למעמד הבינוני, יכפיל את הטורים האישיים לעצמאים, יפחית את מס החברות, ויציע הטבות מס חדשות למחקר ולפיתוח. כמו כן מקיין מתנגד למשכורות עתק של מנכ"לי חברות ולטובת חוקים הנותנים לבעלי מניות את הסמכות להצביע את פיצויים לבכירים. הצעה נוספת של הסנאטור מאריזונה היא לבנות עוד 45 כורים גרעיניים חדשים עד שנת 2030, על מנת להילחם בשינויי האקלים ולייצב את העצמאות האנרגטית של ארה"ב.

בנוסף, מקיין מציע שהממשלה הפדראלית תרכוש משכנתאות בעייתיות, ותספק משכנתאות עם ריבית נמוכה לבעלי בתים. כמו כן הוא בעד הפחתת המיסים על הטבות ביטוחי אבטלה. מקיין מציע להפחית מיסים על רווחי הון עבור מניות המוחזקות יותר משנה.

לגבי עיראק, מטרתו של מקיין עד 2013 להחזיר את רוב החיילים והחיילות המשרתים שם, המלחמה בעיראק תוכתר כניצחון, ועיראק תהיה דמוקרטיה מתפקדת, "למרות שהם עדיין יסבלו מהשלכות עשורים של רודנות ומתיחות דתית". מקיין מעריך שעד 2013, עדיין תהיה אלימות, אבל המידה פחותה באופן משמעותי וללא יחידות אמריקאיות במצבי לחימה.

משנות ה-90 המאוחרות ועד 2008, מקיין היה חבר ועד המנהל של פרויקט "הצבע חכם" (vote Smart) שהוקם על ידי יריבו לבחירות לסנאט ב1986 ריצ'ארד קימבל. הפרויקט מספק מידע חסר הטיות לגבי עמדות פוליטיות של מקיין ומועמדים אחרים לתפקידים פוליטיים. בנוסף מקיין משתמש באתר האינטרנט שלו על מנת לתאר את עמדותיו הפוליטיות.
דימוי תרבותי ופוליטי
אופיו האישי של ג'ון מקיין היה מאפיין חשוב בדימויו הציבורי. הדימוי כלל הן את שרותו הצבאי האישי והן את השירות הצבאי של בני משפחתו, את אישיותו הפוליטית העצמאית, את מזגו, את בעייתו הידועה של הערות חסרות התחשבות וקשריו הקרובים עם ילדיו משני הנישואין שלו.
המשיכה הפוליטית של מקיין הייתה חסרת הטיות ופחות אידיאולוגית ביחס לפוליטיקאים אחרים. שיעור קומתו והמוניטין שלו נובעים באופן חלקי משירותו הצבאי בוייטנאם. בגופו הוא נושא שרידים פיזיים של פצעי המלחמה שלו, כמו גם צלקות של ניתוח מלנומה. שנינה שאמר מספר פעמים במהלך הקמפיין : "אני זקן יותר מאבק ויש עלי יותר צלקות מפרנקנשטיין".

על פי הערכתו האישית, הסנטור מאריזונה הוא כן וישיר, אבל חסר סבלנות. תכונות נוספות שלו כוללות משיכה לקמעות מזל, אהדה לטיולים רגליים בחיק הטבע, חוש הומור שלעתים מביא להשלכות בלתי צפויות. כאשר בשנת 1998 התבדח מקיין לגבי הקלינטונים: אתם יודעים מדוע צ'לסי קלינטון כל כך מכוערת? – מכיוון שג'נט רינו היא אביה". מקיין התנצל בשפע לאחר אמירה זו ומשפחת קלינטון קיבלה את התנצלותו. מקיין מודע למגרעותיו, ומתנצל עבורם כאשר מזדמן לו. הוא ידוע כאדם עוקצני וחם מזג ביחס לחבריו הסנטורים, אבל יחסיו עם צוות הסנאט האישי שלו היה תמיד לבבי והשפיע על הנאמנות כלפיו.
מקיין מכיר בעובדה שהיו לו פליטות פה חסרות מעצורים בשנים שעברו, למרות שהוא טוען שסיפורים רבים היו מוגזמים. השוואה פסיכואנליטית אחת גורסת שמקיין לא יהיה המנהיג הראשון עם מזג רע, המבקרת התרבותית ג'וליה קלר טוענת שמצביעים רוצים מנהיגים שהנם בעלי תשוקה, לוהטים ולוחמניים. מקיין השתמש בניבולי פה ובצעקות במקרים מסוימים, אולם תדירות מקרים אלו ירדה עם השנים. סנטור ג'ו ליברמן ביצע את האבחנה הבאה: "זה אינו סוג של כעס חסר שליטה. הוא אדם בעל שליטה עצמית עצומה.". סנאטור ת'אד קושרן שהכיר את מקיין במשך עשורים רבים אמר על מקיין:"הוא בלתי יציב, הוא חם מזג. הוא מאבד את מזגו וזה מדאיג אותי." בסופו של דבר החליט קושרן לתמוך במקיין לנשיאות, לאחר שהיה ברור שהוא יזכה במועמדות.
כל בני משפחתו של מקיין ביחסים טובים מאד איתו, והוא תמיד הגן עליהם מפני השלכות שליליות של סגנון החיים הפוליטי שלו. המסורת הצבאית של משפחתו נמשכת עד לדור האחרון, בניו נמצאים בתפקידים בכירים בצבא האמריקאי.